Uzmanlıklar

Aktif olarak Gerçekleştirilen İşlemler

Op.Dr. Ayça Ergan Şahin
 • VÜCUT AMELİYATLARI

  Liposuction

  Vücudun herhangi bir bölgesinde birikmiş, diyetle verilemeyen yağların cerrahi olarak alınmasıyla vucüdu şekillendirme ameliyatıdır. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyattan sonra hastalar ortalama bir gün hastanede yatmaktadırlar. Ameliyattan sonra hastalar yaklaşık bir ay korse kullanmaktadırlar.

  BBL

  Liposuction ike karın, sırt ve bel bölgesinden alınan yağların popoya enjekte edilerek popo büyütmesi yapılan bir ameliyattır. Aynı zaman da bel bölgesini incelteler vücuda kum saati şekli verilmesi amaçlanır. Genel anestezi altında yapılır. Hastalar ameliyattan sonra iki gün hastanede kalırlar. Çıktıkları gün medikal lenf masajına başlanır. Bir ay korse ve oturma yastığı kullanılır. Verilen yağların %50si erir.

  Abdominoplasti

  Liposuction ile kombine edilebilen bu ameliyatta hedef spor ile sıkılaşmayan fazla deriyi çıkartmaktır. Genel anestezi altında yapılır. Aynı esnada ayrılmış olan karın kaslarının tamiri yapılır. Hastada fıtık varsa onarılır. Hastanede yatış süresi hastaya göre değişmekle beraber 2 gün civarındadır. Dren kullanılır. İki ay büct korsesi giyilmesi istenir. İz hastanın iç çamaşırının içinde kalır.

  Kol Germe

  Gerekliliğine göre kol liposuction ile kombine edilir. İzler kolun iç tarafında kalır ve hasta kollarını kapatınca görülmez. Kol korsesi kullanılır. Genelde bir gün yatış yeterlidir. Genel anestezi altında yapılır.

  Uyluk Germe

  Gerekliliğine göre bacak liposuctionı ile kombine edilir. İzler bacağın iç tarafında kalır ve hasta bacaklarını kapatınca görülmez. Bacak korsesi kullanılır. Genelde bir gün yatış yeterlidir. Genel anestezi altında yapılır.


 • MEME AMELİYATLARI

  Meme Küçültme

  Hastanın ihtiyacına göre lolipop veya ters t gibi izler bırakarak memenin boyutu küçültülür ve meme dikleştirilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve hasta bir gün hastanede yatar.

  Meme Dikleştirme

  Hastanın ihtiyacına göre sadece meme başı çevresinde yuvarlak, lolipop veya ters t gibi izler bırakarak memenin boyutu küçültülmeden dikleştirilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve hasta bir gün hastanede yatar.

  Meme Büyütme

  Hastanın tercihine göre sadece meme başı çevresinde veya meme çizgisi altında küçük bir iz bırakarak memenin boyutu implant ile büyütülür. Sadece kendi yağı kullanılarak veya protez ve yağ beraber olarak da bu işlem yapılabilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve hasta bir gün hastanede yatar. Meme büyütme hastanın ihtiyacına göre dikleştirme ameliyatı ile birleştirilebilir.

  Jinekomasti

  Hastanın ihtiyacına göre izole liposuction (geleneksel veya vaser) veya cerrahi kesi ile yapılır. Kesi areolanın altında olur. Korse bir ay giyilir. Genel anestezi altında gerçekleştirilir. Hastanede kalış süresi bir gündür.

  Labioplasti

  İç dudakların küçültülmesi işlemidir. Lokal anestezi altında yapılabilir. Yatış gerektirmez.

  Penis Büyütme

  Vücudun bir yerinden liposuction ile alınan yağlar, penisin üst kısmına uzunluğu boyu ca enjekte edilir. Genel anestezi altında yapılırz bir gün yatış gerektirir.


 • YÜZ AMELİYATLARI

  Rinoplasti ( Burun Estetiği )

  Rinoplasti ameliyatı genel anestezi altından yapılan, hastanın isteği ve yüzünün şekline göre burnun kemik ve kıkırdaklarına şekil verilmesi ameliyatıdır. Hasta ertesi gün taburcu olur. Bir hafta tampon ve atel kullanır. Şeklin tam olarak oturması bir yılı bulur.

  Yüz Germe

  Genel anestezi altında yüzdeki cilt fazlalığının alındığı ve sarkmış olan dokuların toparlandığı bir ameliyattır. Kulak önünden başlayıp kulak arkasına ve saçlı deriye uzanan bir iz bırakmaktadır. İzler bir yıl sonra kaybolup görülmeyecek düzeye gelir. Hastalar bir gün hastaneye yatar ve 10 gün yüz korsesi kullanır.

  Boyun Germe

  Boyun bölgesindeki sarmaya yönelik genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Yüz bölgesinde de sarkıklık varsa yüz germe ike kombine edilebilir. Hasta bir gün hastanede yatar. Bir hafta boyun korsesi kullanır. Kulak arkasında kalan bir iz bırakır. İzler bir yılın sonunda görülemeyecek kadar kaybolur.

  Orta Yüz Germe

  Alt gö kapağından veya saçlı deriden yapılan kesiyle yüzün orta kesmi, özellikle yanak bölgesinin liftingi amaçlanır. Genel anestezi altında yapılır. Bir gün yatış gerekir.

  Şakak Kaldırma

  Saçlı deri içinden yapılan yaklaşık 2cm lik kesi ile gerçekleştirilir. Zamanla yer çekimi ile asılan kaş yine de düşebilir. Genel anestezi altında gerçekleştirilir. Genelde hastanede yatış gerekmez.

  Kaş Kaldırma

  Hastanın ihtiyacına göre kaş üstünden, saçlı deri içinden veya üst göz kapağı kesisinden gerçekleştirilir. Genel anestezi altında yapılır. Genelde hastanede yatış gerekmez.

  Üst Göz Kapağı Estetiği

  Üst göz kapağından kesi ile gerçekleştirilir. Fazla deri alınır, gerekirse aynı kesiden sarkmış olan kaş kaldırılır. Lokal anestezi altında yapılır. Yatış gerektirmez.

  Alt Göz Kapağı Estetiği

  Alt göz kapağından veya kapak içinden yapılan kesi ile gerçekleştirilir. Fazla cilt alınır. Sarkmış olan yağlar yerlerine yerleştirilir. Genel anestezi altında yapılır. Genelde yatış gerekmez.

  Bişektomi

  Ağız içinden 2 mm lim kesi ile yapılır. Lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Yatış gerektirmez.


 • NON-INVAZIF İŞLEMLER?

  Botoks

  10 dakikalık acısız bir işlemdir. Etkisi hastadan hastaya değişmekle beraber 4-6 aydır. Yüzdeki kırışıklıkları azaltır.

  Dolgu

  Topikal anestezi ile yapılır, gerekirse lokal anestezi eklenir. Yüzde istenilen bölgeye hacim sağlar.

  İp ile Askı

  Kaş kenarı, orta yüz, boyunda ileri olmayan sarkmalarda toparlama sağlar. Lokal aneztezi altında yapılır.

  Mezoterapi

  Hastanın ihtiyacına göre, kısa uçlu iğnelerle tüm yüze enjeksiyon yapılır. Topikal anestezi altında yapılır. Çeşitleri: Nem aşısı, gençlik aşısı, paris ışıltısı, somon dna, leke tedavisi